Rafał Mikołajczyk wiceliderem Pucharu Europy!

Kolejne miejsce na podium Pucharu Europy naszego podopiecznego – Rafała Mikołajczyka. Tym razem najlepsi niepełnosprawni kolarze ścigali się we francuskim Rosenau.

Rafał Mikołajczyk Rafał Wilk

Druga edycja Pucharu Europy EHC została rozegrana we Francji. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Polski. W kategorii H1 wicelider klasyfikacji generalnej i podopieczny trenerów GVT – Rafał Mikołajczyk, zajął trzecie miejsce i dzięki temu obronił swoją drugą pozycję w całym cyklu!

Jechało mi się dziś dużo lepiej niż na pierwszym Pucharze Europy w Abu Zabi. Prowadziłem praktycznie przez cały wyścig. Zabrakło mi jednak dziś doświadczenia, które cały czas zdobywam. Popełniłem sporo błędów taktycznych i w odpowiednim momencie po prostu zabrakło mi sił. Zdołałem utrzymać się na podium i dojechałem na trzecim miejscu. W ubiegłym roku na tej samej trasie do zwycięzcy straciłem ponad 20 minut, a dziś tylko 3! To przede wszystkim dzięki mojemu trenerowi Zbyszkowi Gucwie i całej ekipie GVT, z którą współpracuję od stycznia. Chciałbym podziękować też Pawłowi Charuckiemu i firmie Harfa-Harryson, którzy pomogli mi w dojeździe na wyścig do Francji! - powiedział Rafał Mikołajczyk.

Komentarze

 


Obraz CAPTCHY